Майонез (домашній)

Майонез, мало того що є висококалорійним продуктом, він одночасно з цим є й не замінимою приправою до салатів, вінегретів, грибних страв та холодних закусок. Приготувати гарний майонез - це справа кожного кухаря. Склад, наприклад, найбільш поширеного, тобто основного, майонезу наступний: соняшникової олії – 67,5%, жовтків – 10,5%, гірчиці – 6,7%, цукру – 2,3%, оцту (5%-ного) – 11%, спецій та приправ – 2%. Тому я й пропоную Вам, Друзі, оптимальний рецепт і технології приготування трьох варіантів цього смачнющого соусу.

Кизиловий соус

Я вже подавав рецепт сливкового соусу ( http://cook.i.ua/user/4046381/8231/?p=4#p4 ), на цей раз Друзі даю рецепт кизилового соусу домашнього приготування, який ідеально підходить до курки, стейків, шашликів, риби, … . Сказати, що це смачно, значить нічого не сказати. Ду-у-у-же смачно, а з рибкою особливо. Та ще й до того прикрашає блюдо, бо має гарний червоний колір.

Сливковий соус до шашлика.

Цей рецепт я розробив, використавши поради карпатського мольфара. Основними інгредієнтами сливкового соусу є сливки венгерка, часник і приправи (кіндза, кріп, ... цукор, паприка). Додаючи, ті чи інші приправи, в тій чи іншій кількості, ми маємо можливість покращувати смак соусу. Адже зараз усі приправи можна придбати на базарі. Рекомендую цей соус усім, хто готує шашлики.

Запражка

Для приготування запражки потрібно мінімум часу і не складні інгредієнти. Найпростіший варіант запражки я готую лише з молока, борошна і спецій. Додаючи, до цієї основи різні додаткові інгредієнти, я отримую дивовижні за смаком варіанти соусу. Сметанна запрашка підходить до самих різноманітних блюд. Її я подаю до випічки, салатів і основних страв. Сметанну запрашку з часником і цибулею вважаю однією з кращих, як доповнення до м'яса. Сметанно-грибною запрашкою заправляю голубці, гарніри, подаю до вареників, катульків, ... . Солодку сметанну запрашка подаю до налисників, блінчиків, … Головна перевага запрашки - це можливість замінювати в рецепті інгредієнти і всіляко експериментувати, не боячись зіпсувати смак. Наприклад, якщо в рецепті запрашки я томат замінюю гірчицею, то отримана сметанно-гірчична запрашка чудово доповнить будь-яке рибне блюдо! Таким ж чином можу з легкістю приготувати сметанно-майонезну запрашку до картоплі, інших овочів