Технологія приготування:
Звечора /добре/ промиваю білі сушені (якщо немає свіжоморожених) гриби, замочую їх у невеликій к-сті підсоленої води і ставлю в холодильник до ранку. Звечора замочую також рис та /окремо/ кукурудзяну крупу.
Зранку зціджую з рису і кукурудзяної крупи воду, заливаю їх свіжою, солю і ставлю варити до напівготовності: рис на 25 хвилин, кукурудзяну крупу на 35 хвилин.
Посоливши воду відварюю гриби на протязі 30 хвилин.
Опускаю капустину в великий баняк з киплячою водою і обережно, коли верхній листок стає м’якеньким, знімаю його. Так розбираю усю капустину до кінця.
На добре розігрітій олії підсмажую дрібненько порізану моркву – 3 хвилини, тоді досипаю цибульку і спасерую ще 1 хвилину.
Відціджую гриби через друшляк, дрібненько нарізаю і підсмажую на олії (вершкове масло і сметана заборонені – бо це одна з 12-ти пісних страв на Святу Вечерю ) до утворення золотистого кольору.
Готую пісний фарш: змішую рис, цибулю і моркву з кукурудзяною крупою і грибами; додаю сиру нарізану цибулю, дрібнюсінько нарізаний пастернак, перець, сіль і спеції до рису (0,5 ч.л.). При потребі досолюю.
Використовуючи столову ложку, накладаю на кожний листок капусти 2-3 ст. ложки цього рисового фаршу і загортаю голубці конвертиками.
Порада 1. Хто любить малесенькі голубці, то кладемо лише одну ложку фаршу.
Складаю їх у 4-ьох літровий баняк. Коли усі голубці розміщені, доливаю грибний бульон (на дно), додаю 50 г олії, 1 ст. л домашнього томатного соусу, сіль і перець.
Приготування запрашки (соусів).
На олії підсмажую пересіяне борошно до золотистого кольору і розводжу рештою грибного бульону. На іншій сковорідці підсмажую гриби з цибулькою майже до золотистого кольору. Змішую разом. Додаю сіль, перець, 1 чайну ложку домашньої томатної пасти. І ставлю на газ, щоб закипіло. Ретельно перемішую. Запрашка готова.
Готування. Заливаю голубці запрашкою, закриваю зверха капустними листками, що залишилися. Ставлю на невеликий газ тушкуватися, - на 40 хвилин.
Порада 2. Крім запрашки готую ще, й так звану саламаху, - перетертий часник (можна замінити цибулею) посмажений на олії. Подаю її окремо.
Подача на стіл. Під скатертину обов’язково тоненько стелю сіно. Ставлю свічку і калач. По чотирьох кутах стола кладу часник. … Перед самою вечерею розігріваю голубці, вареники, капусняк, … і гарячими ставлю на стіл. Роблю це тоді, коли на небі з'являється перша зірка. Усі холодні пісні страви: кутя, пампухи, риба, бурячок з грибами, чорнослив з квасолею, …узвар, пательники вже стоять на столі. Змовивши молитву, родина сідає до Святої вечері. Першим бере ложку батько.
За прадавнім звичаєм Свята Вечеря розпочинається з куті.
Христос ся Рождає !!!
Коментарі
Додати коментарЛесь Кавун
11.01.12, 21:07
Якщо немає корбанів (готують в Карпатах) або білих, то можна замінити іншими грибами, ... навіть і печерицями.
Гість: Halynochka71
21.01.12, 21:15
Лик ангела
31.01.12, 21:16
Лесь Кавун
41.01.12, 21:17Відповідь на 2 від Гість: Halynochka71
беріть за основу !!!
Лесь Кавун
51.01.12, 21:18Відповідь на 3 від Лик ангела
зверніть увагу на саламаху - нею заправляють голубці в Карпатах
Горянка
61.01.12, 22:23
А виглядає апетитно
Лесь Кавун
71.01.12, 22:27Відповідь на 6 від Горянка
... будучи в Карпатах, я дуже люблю спілкуватися з газдинями і газдами і ось чув від карпатської газдині таку річ, що коли вона варить голубці з грибами, то один край кожного голубця лишає відкритим для того щоб голубці були смачнішими. А як роблять у Вас ???
Лесь Кавун
81.01.12, 22:29Відповідь на 6 від Горянка
крім саламахи, я ще ставлю на стіл і цибульку посмажену на льняній олійці - саме для голубців. А в Вас ???
Горянка
91.01.12, 22:33Відповідь на 7 від Лесь Кавун
Потім розкажу у блозі. ВІдносно один край вільний - то справа моди .http://blog.i.ua/user/2780480/
Oleksander
101.01.12, 23:53
спасибі!
дружина про це подбає
вона у мене з усієї родини робить найсмачніші голубці.
З Новим роком!