Рецепти   Лесь Кавун

Бурячки з грибами

Бурячки з грибами

Ця страва є однією з дванадцяти пісних страв, яка готується на Святий Вечір. Ця пісна страва спокон віків користувалася популярністю в наших предків. Вони дуже любили цю смачну і корисну взимку страву. Пропоную Вам рецепт цієї страви в сучасній інтерпретації.

Інгредієнти:

буряк – 1 кг
цибуля (біла) – 1 головка
цибуля (синя) – 1 головка
олія (соняшникова) – 3 ст.ложки
гриби (тільки опеньки мариновані) – 0,5 л
часник – 2 зубчики
хрін – 1 малесенький корінець
оцет (столовий) – 2 ст.ложки
оцет (яблучний) – 1 ст.ложка
спеції – до смаку
приправи – до смаку
сіль – до смаку
перець – до смаку

Спосіб приготування

Середні по величиі бурячки ретельно  очищаю  від землі  і  двічі ретельно промиваю.  Варю  у підсоленій  воді  30 хв.  Тоді  додаю  2 ст.ложки  столового оцту – для  закріплення кольору.  Варю  ще  45  хвилин. 

Синю цибулину ріжу дрібненько,  обсмажую на  олійці  3 хвилини, присипаю  мукою і досмажую  ще на протязі 4–ьох  хвилин.

. 

Білу цибулю  нарізаю  дуже дрібненько. Перетираю часник.  Тру хрін. 

Зливаю воду,  даю час остигнути бурячкам.  …

Нарізаю їх тоненькими брусочками (соломкою).  /Частину бурячків нарізаю в вигляді гранатних зерен/. Додаю посмажену цибульку. Додаю нарізану сиру білу цибульку - частинами. Солю. Перемішую. Пробую, якщо  цибулі  замало дорізаю ще.  

Відкриваю баночку  з  маринованими опеньками, переціджую через друшляк і гарно  промиваю  водою. Нарізаю  дрібнесенько і  додаю  до  бурячків - частинами. Ретельно перемішую і пробую. 

Приправляю олійкою, яблучним оцтом, тертим хріном, перетертим часником (хто не любить - можна й не давати;  я 

рекомендую трішечки додати), перчиком,  спеціями та  приправами . Пробую і досолюю до смаку.  Гарно  перемішую. Шухи готові. Ставлю їх на дві години  в  холодне місце,  щоб  відбулася  дифузія. 

«Гранатні зерна» збризкую перетертим часничком, посмаженим на олійці. В середину миски ставлю склянку і за допомогою пластикового листочка,  формую з «гранатних зерен» стінки - середину заповнюю бурячками. Акуратно перевертаю миску на тарілку.

Подаю  на  Святу  Вечерю,  як одну  з  12-ти  пісних  страв. Всередину «калача»  ставлю свічку.

Фотографії блюда

  • Додано автором

Рецепт від bigmir)net Банановые кексы

показати усіх

В обраному: 33, з них друзів: 0.

  • Cosmopolit
  • Galine
  • inesska
  • inna_gar
  • Natasha1990
  • nemongol
  • toljan1
  • Vita F
  • Берегулька
  • Светуня
60

14.01.12, 17:10

Треба буде спробувати але трощки марудно.

24.01.12, 17:23Відповідь на 1 від Горянка

Зате, як смачно. Є два варіанти шухи: з цибулькою і з часничком. Я тут запропонував з цибулькою, тобто, хто не любить часнику, може його зовсім не давати. Але, якщо говорити за справжні шухи, то вони робляться з часником !!!

34.01.12, 17:27Відповідь на 1 від Горянка

Ще одне - хрону дається лише дрібка, як приправа, він не повинен відчуватися в шухах. Знову ж, хто не любить хрін - не давайте; але наші прадіди давали, ... чому ... бо хрін, як і часник, має лікувальну дію ... - від простудних захворювань.

44.01.12, 17:30Відповідь на 1 від Горянка

і останнє: шухи робляться виключно з маринованими опятами; будь-які інші гриби, навіть і білі, використовувати не бажано - буде менш смачно !!!

54.01.12, 17:33Відповідь на 4 від Лесь Кавун

От з цим інгредієнтом цього року проблема. А бурячок люблю у всякому виді навідь аля по пекінськи. З хріном він чудово жовчегінний засіб.

64.01.12, 17:42Відповідь на 5 від Горянка

та не може такого бути, я з Бескиду возив мішками - в середині жовтня /були і осінні, і літні/; по північних схилах, біля потічків

74.01.12, 17:46Відповідь на 6 від Лесь Кавун

А тут білі були а опеньків ніц.

84.01.12, 17:56

Гарний рецепт і опеньки є, обов'язково попробую приготувати. Дякую

94.01.12, 18:04Відповідь на 7 від Горянка

а ось з білими осінніми була біда - від Чесного Хреста і до листопада з кожної поїздки 10 - 20 білих, тобто по мінімуму - засушило літом грибниці.

А Твої біленькі в кошичку, то й зараз памятаю - як світлину !!!

104.01.12, 18:10Відповідь на 8 від candy-candy*

саndy для Тебе порада - будеш купляти буряк, вибирай такий, який зовсім немає запаху землі, бо його ніхто не миє в марганцовці і не сушить і не зберігає в піску.

Якщо ж все таки при варінні відчуєш характерний запах, то слід, після того, як наріжеш соломкою, кинути на розігріту сковорідку, додати 1 ст.ложку яблочного оцту, закрити кришкою і протушити декілька хвилин. Запах пропаде.

Додати коментар
Сторінки:
1
2
4
попередня
наступна